11.4° Constanța Vin., 29 Mar. 2024
11.4° Constanța Vineri, 29 Martie 2024 Anul XX Nr. 6683

Simona Halep a fost eliminată în optimi la Roland Garros după un meci care a durat două zile!

Replica API 31 mai 2016 | 22:23 222

Simona Halep a fost eliminată în optimile de finală de la Roland Garros de Samantha Stosur, locul 24 WTA, scor 6-7 (0-7), 3-6.

Meciul dintre cele două a început duminică, însă din cauza ploii s-a întrerupt la scorul de 5-3 pentru româncă în primul set.

Jocul a fost reluat astăzi, dar la scorul de 2-3 în setul doi s-a întrerupt din nou din cauza ploii. Nici de această dată Simona n-a revenit mai bine de la cabine și s-a văzut învinsă de jucătoarea din australiancă.

Samantha Stosur va juca în sferturi cu învingătoarea meciului dintre Țvetana Pironkova, locul 102, și Agnieszka Radwanska, locul 2 WTA.

LIVE TEXT!

A început meciul! Stosur servește!

Halep-Stosur: 5-4 - Stosur a servit foarte bine și a câștigat la zero primul game după pauza de o zi și jumătate.

Halep-Stosur: 5-6 - Simona nu-și revine și Stosur mai face un game.

Halep-Stosur: 6-6 - Halep câștigă primul game după revenirea de la vestiare și primul set intră în tie-break.

Tie-break câștigat la 0 de Samantha Stosur. Simona pare să nu se regăsească!

A început setul doi! Halep servește!

Halep-Stosur: 6-7(0-7) / 0-1 - Stosur face break-ul încă din start și Simona e în corzi. Jocul româncei nu mai seamănă deloc cu cel prestat până acum la Roland Garros.

Halep-Stosur: 6-7(0-7) / 0-2 - Stosur salvează trei mingi de break și își continuă startul fabulos după ce meciul a fost oprit din cauza ploii.

Halep-Stosur: 6-7(0-7) / 1-2 - Game câștigat greu de Simona, care pare să nu-și revină.

Halep-Stosur: 6-7(0-7) / 1-3 - Game câștigat la zero de Stosur.

Halep-Stosur: 6-7(0-7) / 2-3 - Simona își face și ea serviciul, dar meciul se întrerupe din nou din cauza ploii.

Meciul dintre Halep și Stosur s-a reluat! Australianca servește!

Halep-Stosur: 6-7(0-7) / 2-4 - Simona continuă jocul slab din prima parte a zilei și pierde un nou game.

Halep-Stosur: 6-7(0-7) / 3-4 - Halep câștigă foarte greu pe propriul serviciu și rămâne în meci.

Halep-Stosur: 6-7(0-7) / 3-5 - Stosur e la doar un game distanță de accederea în sferturile de finală de la Roland Garros.