Anul XX Nr. 6673
3.7° Constanța Marți, 19 Martie 2024 Anul XX Nr. 6673

Astra - FCSB 0-2! Roș-albaștrii ”au rezolvat” meciul în 3 minute!

Replica API 18 martie 2019 | 01:00 404

FCSB a realizat cel mai bun meci din ”era Teja” și s-a impus cu 2-0 la Giurgiu, contra Astrei, într-un meci care era capital pentru bucureșteni în lupta pentru titlu. Roș-albaștrii au dominat net ostilitățile în primele 45 de minute, ce-i drept și în fața unui adversar modest, care nu a pus deloc probleme. În doar trei minute, Gnohere și Iulian Cristea au marcat și au rezolvat practic partida, relatează Digisport.ro.

Denis Man şi Teixeira au combinat frumos în careul gazdelor, dar românul a tras puţin pe lângă. Singura replică a echipei lui Costel Enache a venit prin Cestor, care a nimerit bara, în partea a doua. Lazar a intervenit bine şi a apărat în faţa lui Man, care putea face 3-0. În minutul 74, Florin Bejan a luat al doilea galben pentru un fault la Man, spre bucuria fanilor roş-albaştri prezenţi la Giurgiu.

În zece, Astra nu a mai mai avut puterea să întoarcă rezultatul, nici după ce pe teren a intrat şi Denis Alibec. În startul reprizei a doua, vicecampioana a fost forțată să-l scoată pe Romario Benzar, din cauza unei accidentări.