Anul XX Nr. 6709
17.4° Constanța Miercuri, 24 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6709

Atletico Madrid - Leganes: 1-0

Replica API 9 martie 2019 | 00:00 364

Atletico Madrid s-a impus cu 1-0 în faţa lui Leganes, prin golul lui Saul, şi aşteaptă acum returul cu Juventus, din optimile Ligii Campionilor. Partida va avea loc marţi, de la ora 22:00, notează Digisport.ro.

Atletico Madrid a luat toate punctele în meciul cu Leganes, fără să forţeze prea tare. În prima repriză, Griezmann a avut cea mai mare ocazie.

Imediat după pauză, Correa a scos o lovitură de pedeapsă. Saul a înscris cu destule emoţii, după ce portarul reuşise să respingă în primă fază. Thomas putea închide meciul, dar a nimerit transversala.

Şi Lemar a avut o mare ocazie, din lovitură liberă. În prelungiri, Leganes a cerut un penalty, dar arbitrului i s-a transmis în cască să lase jocul să continue.

S-a terminat 1-0.