Anul XX Nr. 6703
9.2° Constanța Joi, 18 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6703

Augsburg - Bayern 2-3. Dublă și assist Coman!

Replica API 16 februarie 2019 | 00:00 618

Bayern Munchen s-a impus pe terenul lui Augsburg şi s-a apropiat, pentru o seară, la două puncte de Borussia Dortmund. N-a fost un meci fără emoţii pentru campioana Germaniei. Augsburg a condus de două ori!

Aflată în lupta pentru evitarea retrogradării, Augsburg a sperat să dea lovitura în meciul cu Bayern. Gazdele au deschis scorul în primul minut, după un autogol al lui Goretzka. Francezul Coman a restabilit repede egalitatea, însă Augsburg a lovit încă o dată. Ji Dong-Won a adus echipa de pe locul 15 din nou în avantaj. În finalul primei reprize, Coman a reuşit dubla, iar cele două echipe au plecat la egalitate la vestiare.

Francezul a fost eroul meciului pentru Bayern. În repriza a doua l-a servit pe Alaba pentru golul victoriei. S-a terminat 3-2 pentru Bayern, care merge cu un moral excelent pe Anfield Road. Marţi, de la ora 22:00, se joacă Liverpool - Bayern.

sursa: Digisport.ro