4.7° Constanța Mar., 19 Mar. 2024
Anul XX Nr. 6673
4.7° Constanța Marți, 19 Martie 2024 Anul XX Nr. 6673

Barcelona, în sferturile Cupei, dar ar putea fi exclusă! Dublă Dembele, gol Messi

Replica API 18 ianuarie 2019 | 00:00 454

Barcelona s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Spaniei, după ce s-a impus cu 3-0 în duelul cu Levante. În tur, catalanii pierduseră neașteptat, scor 2-1, relatează Digisport.ro.

După ce în partida de săptămâna trecută echipa lui Valverde a folosit foarte multe rezerve, de această dată tehnicianul blaugrana a făcut experimente doar pe jumătate. Messi a fost titular, iar modul în care acesta a conlucrat cu Dembele a fost perfect.

Fostul jucător al lui Dortmund a reușit o dublă (30, 31), pentru ca starul argentinian să stabilească rezultatul final (54).

Într-o partidă în care Barcelona a avut un singur spaniol în echipa de start - Jordi Alba -, eroul meciului, în ciuda scorului, a fost portarul oaspeților, Ferandez. Acesta a reușit nu mai puțin de 10 intervenții decisive, în condițiile în care gazdele și-au creat 25 de ocazii de a marca.