Anul XX Nr. 6682
16.2° Constanța Joi, 28 Martie 2024 Anul XX Nr. 6682

Bundesliga: Eintracht se impune fără emoții pe terenul lui Werder

Replica API 4 iunie 2020 | 00:00 1115

Eintracht Frankfurt a câştigat pe terenul lui Werder Bremen, scor 3-0. Toate cele trei goluri au fost marcate în partea a doua a meciului. Situaţia formaţiei lui Florian Kohfeldt este din ce în ce mai dificilă în Bundesliga.

După o primă repriză fără goluri, Eintracht a punctat în minutul 61 prin Andre Silva. Fostul atacant de la AC Milan îşi continuă forma bună şi ajunge la cota 8 în Bundesliga.

20 de minute mai târziu, formaţia lui Hutter avea să marcheze şi al doilea gol al serii. La finalizare s-a aflat de această dată rezerva Ilsanker, cel care îl schimbase cu puţin timp înainte pe Rode. Tot Ilsanker a închis tabela în minutul 90, cu al doilea său gol în acest meci.

3-0 pentru Eintracht care ocupă acum locul 11 în clasament după 29 de etape. Pentru Werder, misiunea salvării de la retrogradare se complică vizibi.

Alb-verzii au 25 de puncte, cu două mai puţine decât Fortuna Dusseldorf şi cu trei mai puţine decâţ SV Mainz. În runda următoare, Werder joacă împotriva lui WfL Wolfsburg, în timp ce Eintracht primeşte vizita formaţiei din Mainz, notează telekomsport.ro.