Anul XX Nr. 6704
11.8° ConstanÈ›a Vineri, 19 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6704

CFR Cluj - Sepsi: 1-0. Încă un gol de trei puncte reușit de Țucudean

Replica API 4 martie 2019 | 02:15 467

CFR Cluj a încheiat sezonul regulat cu o nouă victorie în faţa lui Sepsi, la patru zile de când a eliminat echipa lui Eugen Neagoe, din Cupa României, scor 0-1. În 5 întâlniri directe, Sepsi are tot atâtea eşecuri, şi doar un gol marcat. Cele două grupări se vor duela şi în prima etapă din play-off, pentru că și gruparea din Sfântu Gheorghe și-a asigurat prezența între primele 6 clasate din Liga 1.

Unicul gol al întâlnirii din Gruia a fost marcat de George Țucudean, la finalul primului sfert de oră de joc. Clujenii puteau deschise scorul încă din minutul 8, dar Omrani a nimerit bara. A marcat Ţucudean, care este golgheter cu 16 reuşite la finalul sezonului regulat. Atacantul i-a dat o pasă bună lui Alex Ioniţă, dar acesta a tras puţin pe lângă poartă. Omrani şi-a mai trecut în cont o ocazie, dar Fejer a intervenit bine. Introdus pe teren în locul lui Ţucudean, Costache a trecut şi el pe lângă gol. CFR începe playoff-ul de pe primul loc, cu 27 de puncte. Sepsi a prins ultimul loc de playoff şi va avea 19 puncte.

sursa: Digisport.ro