20° Constanța Vin., 29 Mar. 2024
20° Constanța Vineri, 29 Martie 2024 Anul XX Nr. 6683

Champions League: Leo Messi, show contra Borussiei, Hagi a jucat doar 10 minute, iar Slavia lui Stanciu, umilită de Inter. Toate rezultatele serii

Replica API 28 noiembrie 2019 | 00:00 281

Miercuri s-au jucat 8 meciuri din faza grupelor UEFA Champions League. Barcelona - Borussia și Liverpool - Napoli, fiind cele mai interesante.

Barcelona a câștigat clar meciul cu Borussia, 3-1, datorită unei prestații excelente a lui Leo Messi. La meciul 700 pentru catalani, Messi a dat un gol și câte o pasă de gol pentru Luis Suarez și Antoine Griezmann. Astfel, ibercii sunt calificați în faza următoare și sunt siguri de locul 1 în grupă.

În celălalt derby al serii, Liverpool a remizat cu Napoli, 1-1, după ce italienii au deschis scorul.

Genk, cu Ianis Hagi introdus în minutul 80, a pierdut clar pe teren propriu, 1-4 cu Salzburg. Belgienii au 1 punct și termină grupa pe locul 4. Ajax, echipă la care Răzvan Marin nu a jucat niciun minut, a câștigat cu Lille, 2-0.

Nicolae Stanciu a jucat 58 de minute contra lui Inter, în înfrângerea Slavei Praga, 1-3. Astfel, cehii termină grupa pe locul 4. Portarul Ciprian Tătărușanu a fost rezervă în Zenit - Lyon 2-0.