Anul XX Nr. 6709
12.4° Constanța Miercuri, 24 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6709

Claudiu Keşeru şi Dragoş Grigore, titulari la Ludogorets într-un derby jucat cu public

Replica API 7 iunie 2020 | 00:34 1309

După cei din Cehia, Ungaria şi Polonia, Dragoş Grigore şi Claudiu Keşeru sunt alţi fotbalişti români care au revenit pe teren după pauza forţată cauzată de pandemia de coronavirus. Cei doi au fost titulari la Ludogorets în meciul câştigat în deplasare la Levski Sofia.

Campioana en-titre s-a impus la limită, scor 1-0 prin golul marcat de brazilianul Cauly Oliveira-Souza. Claudiu Keşeru a jucat doar în prima repriză, fiind înlocuit cu polonezul Swierczok, iar Grigore a primit un cartonaş galben, în minutul 35.

Celălalt fundaş român, Cosmin Moţi, a fost doar rezervă.

Au fost 4500 de spectatori la meci

Conform sportal.bg, la meci au asistat 4.500 de spectatori, care au stat la un loc distanţă pe Stadionul Georgi Asparuhov din Sofia. La tribuna 0 au fost amplasate şi 450 de fotografii ale unor suporteri de-ai gazdelor.

În Bulgaria, fanii pot ocupa 30 la sută din capacitatea stadionului.

Ludogorets, care a câştigat titlul în ultimele opt sezoane, este lider în Bulgaria, cu 58 de puncte din 24 de meciuri, nouă peste Lokomotiv Plovdiv, ocupanta locului al doilea, scrie digisport.ro.