17.4° Constanța Mie., 24 Apr. 2024
Anul XX Nr. 6709
17.4° Constanța Miercuri, 24 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6709

Craiova se califică în turul III preliminar al Europa League, după penalty-uri și un meci în care suporterii olteni au făcut de râs România

Replica API 2 august 2019 | 00:00 301

Craiova obține calificarea în turul III preliminar al Europa League, după ce a trecut la penalty-uri de Honved Budapesta, scor 3-1 (0-0 după prelungiri).

Partida a fost întreruptă timp de 30 de minute, la scorul de 0-0, în minutul 119, după ce arbitrul a fost lovit de o brighetă și o petardă a explodat lângă el. Oltenii au stat cu emoții, riscând să piarda partida la masa verde. Totuși, hotărârea a fost ca arbitrul de rezervă să preia frâiele acestei întâlniri și meciul să continue.

În runda următoarea, oltenii vor întâlni AEK Atena.