Anul XX Nr. 6682
17.5° Constanța Joi, 28 Martie 2024 Anul XX Nr. 6682

Dinamo - Poli Iaşi: 3-0

Replica API 4 februarie 2019 | 00:07 356

Dinamo dă semne de renaştere. "Câinii roşii" au învins Poli Iaşi în primul meci oficial al anului, cu 2-0. Trecuseră doar 6 minute şi Montini şi Zenke au ratat o imensă ocazie. Din cornerul rezultat, Zenke a centrat şi Monitini a înscris.

Aceeaşi Zenke - Montini au trecut pe lângă majorarea scorului. Ghionistul Gardoş a fost la un pas de o nouă accidentare la un duel cu Ricardo Grigore, fază la care ieşenii au solicitat penalty. Până la finalul primei reprize, Montini a mai trecut de două ori pe lângă gol. Ieșenii au ieșit mai decişi de la vestiar, au dominat, iar Platini are o primă ocazie.

Pe contratac, dinamoviştii aveau să se desprindă pe tabelă, prin același Montini, iar Daniel Popa a închis tabela. Dinamo râmăne pe locul 11, dar s-a apropiat la trei puncte de Poli Iaşi.

sursa: Digisport.ro