Anul XX Nr. 6682
20.4° Constanța Joi, 28 Martie 2024 Anul XX Nr. 6682

Echipa lui Ianis Hagi a fost eliminată din Europa League

Replica API 6 august 2020 | 00:00 1448

Glasgow Rangers, cu Ianis Hagi pe teren în repriza secundă, a fost eliminată din Europa League de echipa germană de fotbal Bayer Leverkusen, care s-a impus cu scorul de 1-0 (0-0), joi seara, pe teren propriu, în manşa secundă a optimilor de finală.

Bayer se impusese şi în prima manşă, din luna martie, cu scorul de 3-1, scrie agerpres.ro.

Francezul Abou Diaby (51) a marcat golul ''aspirinelor'', care au mai avut două ocazii mari prin Kai Havertz.

Hagi a fost introdus pe gazon în min. 60, în locul lui Brandon Barker, şi a primit un cartonaş galben în min. 67.

Bayer va juca în sferturile de finală cu Inter Milano, care a trecut cu 2-0 (în manşă unică) de Getafe.

Europa League va continua sub forma unui mini-turneu în Germania, cu sferturi de finală, semifinale şi finală, toate în manşe unice.