18.6° Constanța Mie., 24 Apr. 2024
Anul XX Nr. 6709
18.6° Constanța Miercuri, 24 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6709

Egalată de două ori, Juventus a obținut o victorie foarte importantă în minutul 88 (3-2 vs Inter)

Replica API 16 mai 2021 | 08:43 990

Juventus Torino a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, echipa lui Ionuţ Radu, Internazionale Milano, într-un meci din etapa a 37-a, penultima a campionatului Italiei.

Învingătorii au marcat prin Ronaldo ’24 şi Cuadrado ‘45+4, ’88 (dintr-un penalti controversat - columbianul a căzut foarte ușor acuzând un fault al lui Perisic). Pentru Inter au înscris Lukaku ’35 (penalti) şi Chiellini ’83 (autogol).

În minutul 55, de la Juventus a fost eliminat Bentancur, iar pe final, în minutul 90+2, a fost eliminat şi Brozovic, de la Inter, potrivit News.ro.

Ionuț Radu a fost rezervă.

În urma acestui rezultat, Juventus a urcat provizoriu pe locul patru în clasament, ultimul care asigură prezența în sezonul viitor de Champions League (poate fi depășită de Napoli).

Alte rezultate din Serie A:

Genoa vs Atalanta 3-4

Au marcat: Shomurodov ‘48, ’84, Pandev ‘67 (penalti) / Zapata ‘9, Malinovskyi ’26, Gosens ’44, Pasalic ‘51

Spezia vs Torino 4-1

Au marcat: Saponara ’19, Nzola ’42 (penalti), ’74, Erlic ’84 / Belotti ’55 (penalti)