10.6° Constanța Vin., 29 Mar. 2024
10.6° Constanța Vineri, 29 Martie 2024 Anul XX Nr. 6683

Fantastic! Tricolorii mici se impun după un meci interzis cardiacilor! Anglia U21 - România U21 2-4

Replica API 22 iunie 2019 | 16:14 454

România a reuşit o victorie uriaşă cu Anglia la Europeanul de tineret, scor 4-2! După 4-1 cu Croaţia, tricolorii mici au marcat de patru ori şi cu britanicii. Cu un sfert de oră înainte de final, scorul era 0-0!

Intrat de doar zece minute, Florinel Coman a scos un penalty transformat fără emoţii de Puşcaş. Bucuria nebună a fost temperată rapid după super-execuţia lui Demarai Grey.

În minutul 85, englezul Tomori ne-a făcut un cadou şi Ianis Hagi a marcat pentru 2-1. Din nou nu am reuşit să ţinem de avantaj, iar Abraham a egalat chiar la atacul următor!

Încurajaţi de opt mii de români, elevii lui Rădoi au avut din nou noroc. Portarul Henderson a scăpat în poartă şutul lui Florinel Coman! În prelungiri, perla FCSB-ului a mai prins un şut de zile mari şi i-a adus tineretului a doua victorie la Euro U21, notează Digisport.ro.