Anul XX Nr. 6703
10.3° Constanța Joi, 18 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6703

Farul a pierdut meciul cu liderul Ligii a II-a, FC Botoşani, scor 0-2

Replica API 30 martie 2013 | 00:00 78

Farul a înregistrat o nouă înfrângere în campionat, pe teren propriu, în meciul disputat contra liderului Ligii a II-a, FC Botoşani. Meciul terminat cu scorul de 0-2, a fost decis de Hadnagy, care a înscris în minutul 20, şi de Maghici, în minutul 83. Gruparea constănţeană a evoluat în 10 oameni după ce Sg. Popescu a fost eliminat pentru cumularea de cartonaşe galbene. "Este o înfrângere care doare, o înfrângere pe care nu o aşteptam. Prin prisma a ceea ce am prestat până acum, ne aşteptam să avem un joc superior, ne aşteptam să jucăm 11 la 11, iar cu o echipă ca Botoşani în momentul când joci cu un om în minus este greu să te lupţi cu ea. Am încercat să ne adaptăm şi să ducem jocul cât mai mult, la diferenţă de un gol, să rămânem în joc, iar la final în momentul când am riscat şi am schimbat sistemul în 3-4-2, să jucăm cu două vârfuri s-a şi văzut imediat, am primit cel de-al doilea gol. Este o înfrângere care sper să nu afecteze vestiarul, aceasta este prima mea grijă, să o luăm ca atare şi jocurile foarte importante încep abia peste două săptămâni" a declarat la finalul jocului, antrenorul Farului, Alin Artimon.