17.1° Constanța Joi, 25 Apr. 2024
17.1° Constanța Joi, 25 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6710

Farul - Petrolul 0-0, după un meci de luptă

Replica API 27 august 2019 | 00:00 329

Farul și Petrolul Ploiești s-au anihilat reciproc, scor 0-0, în penultimul duel al etapei a 4-a din liga secundă.

Ambițiile mari ale petroliștilor nu s-au materializat nici în deplasarea de la Constanța. Echipa lui Flavius Stoican a irosit ocaziile mari ale partidei, unele dintre ele rarisime, din câțiva metri, dar constănțenii au rezistat cumva și au obținut un punct din confruntarea cu Petrolul.

Prima repriză a fost marcată de accidentarea lui Bărboianu, care a primit un cot în figură din partea lui Antonio Cruceru. Fundașul s-a umplut de sânge, dar a continuat meciul după ce medicii i-au aplicat un bandaj.

Minutul 39 a adus cea mai mare ocazie a partidei. Lansat ideal de Bărboianu, Arnăutu a trimis peste poartă din câțiva metri, ratând șansa deschiderii scorului.

Repriza secundă i-a apariținut tot Petrolului, însă Marinescu, Arnăutu și Gnabouyou au ratat alte oportunități importante.

După 4 etape, echipa lui Flavius Stoican e pe locul 7, cu 7 puncte, în timp ce Farul Constanța e pe locul 13, cu 5 puncte.