4.7° Constanța Mar., 19 Mar. 2024
Anul XX Nr. 6673
4.7° Constanța Marți, 19 Martie 2024 Anul XX Nr. 6673

FC Argeș - Farul 2-2 Constanța în Liga a II-a, după un meci spectaculos. Rezultate complete

Replica API 22 octombrie 2019 | 00:00 438

Liga 2 a revenit rapid cu etapa #13, după intermediara disputată miercuri. Ieri s-a jucat ultima partidă. FC Argeș - Farul 2-2.

În ultimul meci al etapei, FC Argeș și Farul au terminat la egalitate, 2-2. La pauză, piteștenii au avut 1-0, dar elevii lui Ianis Zicu au revenit și au trecut în avantaj. Pe final, în minutul 82, Marius Alexe a adus egalarea pentru FC Argeș.

Rapid n-a confirmat rezultatele bune înregistrate în ultimele etape, giuleștenii făcând un meci modest la Miercurea Ciuc, în care și-au creat prea puține faze de poartă. Unicul gol al partidei a venit în minutul 81, când Majzik a înscris din penalty. Rapid suferă astfel cea de-a treia înfrângere a sezonului și se situează pe locul 8 în liga secundă, la 6 puncte de primele două locuri.

UTA a câștigat derby-ul Vestului cu Poli Timișoara, scor 1-0, și urcă pe podium. U Cluj și liderul CS Mioveni au remizat într-un meci spectaculos, scor 2-2.

Stadionul „Motorul” din Arad s-a umplut cu mai bine de o jumătate de oră înaintea startului derby-ului Vestului. Fanii timișoreni au făcut deplasarea în număr mare, în timp ce arădenii au pregătit o scenografie specială.

Turris Turnu Măgurele, liderul din Liga 2 înaintea acestei runde, a făcut încă un pas greșit și a pierdut șefia clasamentului. Turris a fost învinsă de Dunărea Călărași, în deplasare, 2-3. Scorul la pauză a fost 3-0, după o repriză jenantă a oaspeților. Echipa lui Florin Bratu a încercat să revină după pauză, dar nu s-a mai ales cu ceva, chiar dacă gazdele au jucat în inferioritate timp de 40 de minute după eliminarea lui Lopez.

Cu Bratu pe bancă, fostul lider din Teleorman are o victorie, un egal și două înfrângeri.

UTA Arad - ASU Poli Timișoara 1-0

A marcat: C. Rus 49

Ripensia - Daco-Getica 7-2

Au marcat: Voinea '28 '78 '80, Chera '29 '75, Apro '52 '69 / Răducan '12, Socaci '90+1

„U” Cluj - CS Mioveni 2-2

Au marcat: Goga '52, Dican '85 / Coșereanu '6, Anghelina '72

Csikszereda Miercurea Ciuc - Rapid 1-0

A marcat: Majzik '81 pen.

Gloria Buzău - Viitorul Pandurii Tg. Jiu 0-0

Metaloglobus - CSM Reșița 1-0

A marcat: Cl. Herea 90'

Dunărea Călărași - Turris Turnu Măgurele 3-2