Anul XX Nr. 6683
21.2° Constanța Vineri, 29 Martie 2024 Anul XX Nr. 6683

FCSB - Alashkert 2-3. Calificarea chinuită pentru elevii lui Bogdan Andone

Replica API 2 august 2019 | 00:01 490

FCSB a trăit periculos în returul cu Alashkert. Roş-albaştrii au pierdut cu 2-3, dar au obţinut în cele din urmă calificarea graţie succesului din primul joc. FCSB a avut o primă repriză de coşmar în returul cu Alashkert.

Fără Planic şi Coman printre titulari, Tănase a deschis scorul la Giurgiu după 10 minute, dintr-un penalty obţinut tot de el. Moutinho s-a accidentat şi n-a mai putut continua. Până să intre Coman în locul portughezului, armenii au egalat prin Gustavo Marmentini.

Folosit fundaş central, Bălaşa a gafat incredibil. Revenit după 3 meciuri de suspendare în Europa, a comis penalty şi a fost eliminat. Marmentini a reuşit dubla de la punctul cu var, apoi a pasat decisiv pentru Thiago Galvão, iar Alashkert a condus cu 3-1 la Giurgiu, la pauză.

Coman a redus din diferenţă în minutul 59, apoi echilibrul numeric s-a restabilit după eliminarea lui Gustavo Marmentini. FCSB - Alashkert s-a terminat 2-3, iar roş-albaştrii îşi continuă parcursul în Europa League.

sursa: Digisport.ro