10.4° Constanța Vin., 29 Mar. 2024
10.4° Constanța Vineri, 29 Martie 2024 Anul XX Nr. 6683

Fotbal: Carlo Ancelotti a rămas cu îndoieli după golul anulat lui Asensio pentru ofsaid

A.F. 23 martie 2023 | 00:00 568

Antrenorul lui Real Madrid, Carlo Ancelotti, a declarat după eşecul cu FC Barcelona (1-2) de pe Camp Nou că a rămas cu îndoieli asupra ofsaidului dictat de VAR la golul lui Asensio din minutul 83, transmite EFE.

Fotbal: Carlo Ancelotti a ramas cu indoieli dupa golul anulat lui Asensio pentru ofsaidCarlo Ancelotti

''Meciul a fost complet din primul până în ultimul minut. Nu am câştigat din cauza ofsaidului, despre care mai avem îndoieli'', a declarat antrenorul italian la conferinţa de presă de după meci.

Real Madrid a condus cu 1-0 prin autogolul lui Ronald Araujo (9), dar catalanii s-au impus in extremis după golurile lui Sergi Roberto (45) şi Franck Kessie (90+2), citează Agerpres.

În ciuda înfrângerii, Ancelotti a spus că echipa sa va câştiga ceva în acest sezon ''cu astfel de meciuri'' . El a adăugat este ''foarte mândru'' de evoluţia echipei lui: ''Jocul a fost foarte bun, iar schimbările au fost foarte bune. Ne vom lupta până la final în toate competiţiile cu mare încredere''.

''Am avut îndoieli după meciul din Supercupa Spaniei, dar nu putem avea îndoieli după ce am jucat un astfel de meci. Sincer, cred că nu am meritat înfrângerea'', a adăugat Ancelotti.

În urma victoriei de duminică, FC Barcelona a făcut un pas important către titlul de campioană a Spaniei, distanţându-se la 12 puncte de Real Madrid, ocupanta locului secund în clasament, cu 12 etape înainte de finalul sezonului.