Anul XX Nr. 6711
12.4° Constanța Vineri, 26 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6711

Fotbal: Chelsea - Liverpool 0-2, în campionatul Angliei

Replica API 22 septembrie 2020 | 23:24 1189

Echipa FC Liverpool, deţinătoarea titlului, s-a impus cu scorul de 2-0 pe terenul formaţiei Chelsea Londra, într-o partidă contând pentru etapa a doua a campionatului Angliei.

Internaţionalul senegalez Sadio Mane a marcat ambele goluri ale "cormoranilor", în minutele 50 şi 54, scrie Agerpres.

Internaţionalul spaniol Thiago Alcantara, câştigător al Ligii Campionilor cu Bayern Munchen luna trecută, şi-a făcut cu această ocazie debutul la Liverpool, fiind introdus în joc în debutul reprizei secunde.

Elevii antrenorului Juergen Klopp au obţinut a doua lor victorie de la debutul sezonului, după ce în prima etapă s-au impus cu 4-3 pe teren propriu în faţa nou promovatei Leeds United.

Într-o altă partidă disputată duminică, Brighton a învins în deplasare, cu 3-0, formaţia Newcastle United, graţie reuşitelor lui Neal Maupay (4 - penalty, 7) şi Aaron Connolly (83).