Anul XX Nr. 6704
11.8° Constanța Vineri, 19 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6704

Fotbal: Manchester United, învingătoare la Brighton, în Premier League

Replica API 27 septembrie 2020 | 23:18 1106

Echipa Manchester United a câştigat cu scorul de 3-2 partida de sâmbătă, din deplasare, cu Brighton, din etapa a 3-a din Premier League, în urma unui meci care a avut zece minute de prelungiri, scrie Agerpres.

Pe Falmer Stadium, gazdele au deschis scorul din penalty, în minutul 40, prin Neal Maupay, dar autogolul lui Lewis Dunk (43) a restabilit egalitatea.

În mitanul secund, Marcus Rashford a adus pe United în avantaj din minutul 55, dar Brighton a egalat în prelungiri (90+5) prin reuşita lui Solly March. Deoarece partida s-a prelungit cu zece minute, Bruno Fernandes a adus victoria pentru Manchester în minutul 90+10 din penalty.

În urma acestui rezultat, Brighton ocupă locul 10, iar Manchester United este pe 13.

Restul partidelor etapei de dispută sâmbătă seara şi duminică.