Anul XX Nr. 6711
12.6° Constanța Vineri, 26 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6711

Fotbal: Mihăilă a marcat pentru Parma în Cupa Italiei

Replica API 9 august 2022 | 00:00 608

Atacantul român Valentin Mihăilă a marcat un gol pentru Parma, care s-a calificat în şaisprezecimile de finală ale Cupei Italiei la fotbal, duminică, după ce a întrecut-o în deplasare pe Salernitana cu scorul de 2-0.

Valentin Mihăilă

Ivorianul Drissa Camara (59) a deschis scorul, iar Mihăilă a închis tabela (74).

Mihăilă a fost integralist la formaţia din Serie B, în timp ce Dennis Man a fost înlocuit în min. 58 cu Camara, scrie Agerpres.

Patru echipe din Serie A, Hellas Verona, Salernitana, Empoli şi Lecce, au părăsit competiţia încă din 32-imile de finală, învinse de formaţii din Serie B.

Primele opt clasate în sezonul trecut din Serie A (Milan AC, Inter Milano, Napoli, Juventus, Lazio, AS Roma, Fiorentina, Atalanta) vor intra direct în fazele superioare ale competiţiei.

Rezultatele din 32-imile de finală:

Cagliari - Perugia 3-2

Udinese - Feralpisalo 2-1

Lecce - Cittadella 2-3, după prelungiri

Sampdoria - Reggina 1-0

Pisa - Brescia 1-4 (Marius Marin a fost integralist la Pisa, iar Olimpiu Moruţan a debutat în min. 73)

Spezia - Como 5-1

Empoli - Spal Ferrara 1-2, după prelungiri (Răzvan Marin a jucat 83 de minute la gazde)

Torino - Palermo 3-0 (Ionuţ Nedelcearu a evoluat 81 de minute la Palermo)

Venezia - Ascoli 2-3

Hellas Verona - Bari 1-4

Salernitana - Parma 0-2

Monza - Frosinone 3-2