Anul XX Nr. 6709
17.4° Constanța Miercuri, 24 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6709

Fotbal: Victorie în deplasare pentru Lazio Roma în Serie A

Replica API 7 decembrie 2021 | 00:00 823

Echipa Lazio Roma a învins în deplasare, cu scorul de 3-1, formaţia Sampdoria Genova, într-o partidă din cadrul etapei a 16-a a campionatului de fotbal al Italiei.

Oaspeţii au marcat toate cele trei goluri în prima repriză, prin Sergej Milinkovic-Savic (7) şi Ciro Immobile (17, 37), golul genovezilor fiind înscris de Manolo Gabbiadini (89).

Radu Drăguşin a evoluat pentru Sampdoria din minutul 46, în timp ce Ştefan Radu a rămas pe banca de rezerve a lui Lazio până la final, scrie Agerpres.

Într-un alt meci, Juventus Torino a dispus pe teren propriu, cu 2-0, de Genoa FC, prin golurile marcate de Juan Cuadrado (9) şi Paulo Dybala (82).

Rezultate:

Sâmbătă

AC Milan - Salternitana 2-0

Au marcat: Kessie (5), Saelemaekers (18).

Portarul Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă la Milan.

AS Roma - Inter Milano 0-3

Au marcat: Hakan Calhanoglu (15), Dzeko (24), Dumfries (39).

Portarul Ionuţ Radu a fost rezervă la Inter.

SSC Napoli - Atalanta Bergamo 2-3

Au marcat: Zielinski (40), Mertens (47), respectiv Malinovski (7), Demiral (66), Freuler (71).

Duminică

Bologna - Fiorentina 2-3

Au marcat: Barrow (42), Hickey (83), respectiv Maleh (33), Biraghi (51), Vlahovic (66 - penalty).

Venezia - Hellas Verona 3-4

Au marcat: Ceccaroni (12), Crnigoj (19), Thomas Henry (27), respectiv Thomas Henry (52 - autogol), Caprari (65 - penalty), Giovanni Simeone (67, 85).

Spezia - Sassuolo 2-2

Au marcat: Manaj (35), Gyasi (47), respectiv Raspadori (66, 79).

Sampdoria Genova - Lazio Roma 1-3

Au marcat: Gabbiadini (89), respectiv Milinkovic-Savic (7), Immobile (17, 37).

Juventus Torino - Genoa 2-0

Au marcat: Cuadrado (9), Dybala (82).