17.4° Constanța Joi, 25 Apr. 2024
Anul XX Nr. 6710
17.4° Constanța Joi, 25 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6710

Gaz Metan Mediaș - Poli Iași 1-1. Stoican a răbufnit: 'Am avut primă. Dacă golul a fost anulat pe nedrept, e o problemă'

Replica API 15 mai 2019 | 00:02 328

Meciul Gaz Metan Mediaș - Poli Iași s-a încheiat cu scorul de 1-1. Poli Iași putea să plece cu toate punctele de la Mediaș, însă golul lui Mihalache, din minutul 90+4, a fost anulat de arbitrul Sebastian Colțescu pentru un fault în atac asupra lui Crețu. La finalul meciului, Flavius Stoican a răbufnit.

"Rezultat echitabil, a fost meci închis, nu cu foarte multe ocazii. Bravo jucătorilor pe care îi antrenez, că am făcut un drum lung cu autocarul și s-a acumulat oboseală, iar ei au arătat atitudine. Dacă eram mai atenți, puteam pleca cu toate punctele. Plus că a fost o fază în ultimul minut, chiar as vrea să revăd ce s-a întâmplat.

E totuși o echipă cre e pe primul loc în play-out, care joacă fotbal, cu un antrenor care știe să îi așeze în teren, se bazează pe posesie. Noi am încercat să nu le dăm spații și, când am avut posibilitatea, am încercat. Dar puteam să plecăm cu toate punctele. Noi am încercat să scoatem maxim.

E mulțumitor și un punct, dar dacă nu e fault, atunci înseamnă că puteam lua cele 3 puncte. Astăzi am avut și un bonus din partea conducerii. Dacă acest gol a fost anulat pe nedrept, atunci avem o problemă. Dacă golul a fost anulat pe nedrept, atunci voi vedea ce le spun", a explicat Flavius Stoican la final.

sursa: Digisport.ro