21.4° Constanța Vin., 29 Mar. 2024
21.4° Constanța Vineri, 29 Martie 2024 Anul XX Nr. 6683

Gaziantep a învins, în inferioritate numerică, Genclerbirligi, scor 2-1, în campionatul Turciei. Toşca şi Maxim, titulari

Replica API 3 martie 2021 | 00:00 972

Gaziantep a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), echipa Genclerbirligi, într-un meci din etapa a XXVIII-a campionatului turc de fotbal SuperLig, scrie stiripesurse.ro

Oaspeţii au condus cu 1-0, după golul reuşit de Sandro Lima, în minutul 18. Fosta echipă a lui Marius Şumudică a rămas în zece jucători, în minutul 58, după eliminarea lui Kevin Mirallas, apoi a întors scorul în inferioritate numerică, prin Ozer '60 şi Jefferson '80, potrivit news.ro.

La Gaziantep, fundaşul Alin Toşca şi mijlocaşul Alexandru Maxim au fost titulari. Primul a jucat tot meciul, iar al doilea a fostschimbat în minutul 84, cu Roderick.

După acest succes, Gaziantep a urcat pe locul 7 pe locul 6, cu 43 de puncte. Genclerbirligi rămâne pe locul 20, penultimul, cu 21 de puncte.

Lider este Galatasaray, cu 57 de puncte, echipă urmată de Beşiktaş şi Fenerbahce, cu câte 54 de puncte.