Anul XX Nr. 6705
8.4° Constanța Sâmbătă, 20 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6705

Gent - Viitorul 6-3. Trupa lui Hagi pierde primul set cu belgienii

Replica API 26 iulie 2019 | 00:00 391

Gent - Viitorul a fost cel mai spectaculos meci din turul doi al preliminariilor Europa League, cu numai puţin de 9 goluri marcate. Belgienii au înscris de două ori în primul sfert de oră. Mladen a redus din diferență în minutul 20 cu un șut fantastic de la 25 de metri.

Gazdele au mai inscris de trei ori până la pauză, când conduceau cu 5 la 1: ucraineanul Roman Yaremchuk a dat gol din penalty, iar japonezul Kubo a reușit dubla. Yaremchuk a marcat și el al doilea gol în minutul 50, după o fază de tiki-taka.

Viitorul a revenit însă puternic, iar căpitanul Bogdan Țîru a reușit dubla în mai puțin de 10 minute.

Intrat în locul lui George Ganea, Denis Drăguș putea marca al patrulea gol pentru Viitorul, însă meciul s-a terminat 6 la 3, iar Hagi va încerca să rezolve calificarea acasă, pe 1 august.

sursa: Digisport.ro

e greu sa joci cu copii in Europa,iti trebuiesc barbati adevarati,care stiu ce au de facut ,care pot gestiona un meci important,o calificare...Succes ..
2
0
Ilie are dreptate la scorul de 6. 1. belgieni s-au oprit,si cu datul in judecata pentru ca nu aveau voie belgieni sa zica pretul,ma Gica acolo exista finantele statului care au grije de tot ce are legatura de bani impozabili si nu iarta pe nimeni nu e ca la Ovidiu unde.........
2
0
Daca Liverpool a aratat ca poate sa castige cu Barcelona, poate si Viitorul sa faca macar in 5-1 acolo... Lupta Viitorul!!!
3
1
Rusine cu asa scor , dar se vede "munca" de antrenor a lui Hagi , munca de doi bani . Cica recupereaza in retur , te apuca rasul cind auzi asta. Ca antrenor nu are nici o valoare Hagi , la scorul de 6-1 ,Gent a oprit motoarele.
3
0
hai baiati nu va speriati . lasati carcorashii
2
1
Am castigat, am pariat la pariuri primul set peste 8,5.
2
2
Nimic deosebit echipa asta de copiii nu a facut niciodata nimic in europa,nimic bun vreau sa zic pentru ca prin prezentele in europa a contribuit f.mult la scaderea coeficientului de tara pt.echipele din Romania care participa in cupele europene.
4
1
Incredibil, pepiniera fotbalului romanesc sa suporte asa umilinta. De abia astept explicatiile regelui, doar de el intelese.
6
1
In sfarsit un titlu de calitate
3
1
Viitorul ne-a obisnuit sa primeasca multe goluri in deplasarile din cupele europene , probabil trebuia sa joace ceva mai defensiv in acest meci ,mai ales cand echipa adversa este mai buna. Spre deosebire de primul meci ,acum este o evolutie ,au luat bataie doar la diferenta de 3 goluri. Este greu de crezut, dar cu putin noroc ,Viitorul se poate califica mai departe.