Anul XX Nr. 6683
10.6° Constanța Vineri, 29 Martie 2024 Anul XX Nr. 6683

Hermannstadt - CFR Cluj 1-1. Sibienii au egalat din penalty pe final

Replica API 2 decembrie 2019 | 00:00 397

La primul meci pe stadionul renovat, Hermannstadt a cerut penalty în minutul 10 al disputei cu CFR Cluj, însă Bușu a primit cartonaș galben pentru simulare. Până la pauză, clujenii au cerut și ei penalty la o cădere a lui Lacina Traore în duel cu Luchin, dar arbitrul a lăsat jocul să continue.

În partea secundă, CFR a călcat accelerația, iar Figueiredo a avut o paradă spectaculoasă în fața lui Vinicius. Nici Omrani nu l-a putut învinge pe portarul campioanei, iar apoi "bomba" lui Hoban a trecut pe lângă. Golul a venit în cele din urmă pentru CFR, prin Omrani. Traore a mai ratat o ocazie, iar în minutul 85 Hermannstadt a egalat prin Petrescu, din penalty, după hențul în careu al lui Pașcanu. Traore a ratat ultima șansă a meciului, care s-a terminat 1-1, iar campioana rămâne fără victorie în deplasare din luna august.

După meci, Dan Petrescu a răbufnit: "Problemele ni le-am făcut și noi și, din păcate, se vede că jucăm din trei în trei zile. L-am pierdut pe Boli, care nu cred că vor mai juca până la finalul sezonului. Boli, Aurelio și Rondon nu joacă cu Celtic. Lotul e mic. Dacă la meciul cu Sepsi și Botoșani se mai accidentează jucători, nu mai am cu cine să joc"

sursa: Digisport.ro