16.3° Constanța Joi, 25 Apr. 2024
16.3° Constanța Joi, 25 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6710

Înot: Daniel Martin, medaliat cu aur la Cupa Mondială de la Kazan

Replica API 2 noiembrie 2019 | 00:00 441

Înotătorul român Daniel Martin a câştigat proba de 200 m spate, vineri, la Cupa Mondială de la Kazan (Rusia), potrivit site-ului Federaţiei Internaţionale de Nataţie (FINA).

Martin, sportiv calificat la Jocurile Olimpice de la Tokyo, a fost cronometrat cu timpul de 1 min 58 sec 42/100, fiind urmat în clasamentul final de japonezul Sunama Keita (1 min 59 sec 17/100) şi de rusul Grigori Tarasevici (1 min 59 sec 88/100).

La 100 m fluture, Daniel Martin s-a clasat pe locul 24, cu timpul de 55 sec 60/100.

Ultima etapă a Cupei Mondiale din acest an are loc în perioada 1-3 noiembrie, la Kazan, cu participarea a circa 300 de sportivi.

sursa: agerpres.ro