Anul XX Nr. 6704
11.4° Constanța Vineri, 19 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6704

Juventus – Genoa: 1-0!

Replica API 23 ianuarie 2018 | 00:00 356

Juventus a câştigat pentru a patra oară la rând cu Genoa şi se menţine la un punct în spatele liderului Napoli.

Juventus a rămas în plasa liderului Napoli după a 5-a victorie consecutivă in Serie A; campioana ultimelor şase sezoane a câştigat cu Genoa, după ce Douglas Costa şi Mandzukic au făcut şah mat apărarea oaspeţilor. Brazilianul a marcat doar pentru a doua oară în acest sezon şi "Bătrâna Doamnă" s-a impus cu 1-0 (minutul 16), relatează Digisport.ro.

După pauză, Douglas Costa putea face dubla: apărarea oaspeţilor a rezistat însă şi la reluarea lui Khedira, în aceeaşi fază (64). S-a terminat 1-0 şi trupa lui Allegri a bifat a patra victorie fără gol primit, în ultimele 5 etape.