Anul XX Nr. 6704
13.4° Constanța Vineri, 19 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6704

Liga II: Farul, victorie fără emoții cu Csikszereda

Replica API 9 septembrie 2019 | 00:00 509

Etapa a șasea din Liga 2 s-a încheiat ieri cu meciul Farul Constanța - Csikszereda. „Marinarii” lui Ianis Zicu s-au impus cu 2-0 și au urcat pe locul 11 în clasamentul ligii secunde.

Farul a învins-o fără mari emoții pe nou-promovata Csikszereda. Constănțenii au deschis scorul în minutul 38, prin Lică, succesul fiind consolidat în minutul 74, când pe lista marcatorilor și-a trecut numele și Stoica.

Derby-ul care trebuia să încheie runda, U Cluj - UTA, a fost amânat la cererea gazdelor, care au motivat că au doi jucători convocați la loturile naționale: portarul Cosmin Dur-Bozoancă (U21) și fundașul Tudor Telcean (U19). Astfel, debutul lui Adrian Falub pe banca „șepcilor roșii” va fi reprogramat.