14° Constanța Joi, 25 Apr. 2024
Anul XX Nr. 6710
14° Constanța Joi, 25 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6710

Livingston - Rangers 0-1 | Ianis Hagi nu a prins niciun minut pe teren în trupa lui Steven Gerrard

Replica API 5 martie 2021 | 22:58 1499

Ianis Hagi a rămas pe banca de rezerve în victoria la limită a lui Rangers, scor 1-0 pe terenul lui Livingston.

Steven Gerrard l-a preferat pe Scott Arfield în locul românului.

Iar liderul autoritar s-a chinuit să obțină cele 3 puncte - golul a picat pe final când Morelos a introdus mingea în plasă după șutul lui Davis.

Rangers are 85 de puncte după 31 de partide, la 18 lungimi de rivala Celtic, și așteaptă să destupe șampania pentru primul titlu din ultimul deceniu.

UPDATE Minutul 90+4 Final de partidă.

UPDATE Minutul 87 Goool Rangers! Alfredo Morelos rupe echilibrul cu o reluare din doi metri în poarta goală.

UPDATE Minutul 81 Morelos a mai ratat încă o dată din poziție ideală.

UPDATE Minutul 76 Ocazie Rangers, șutul lui Morelos a șters bara înainte să iasă afară.

UPDATE Minutul 50 Gol anulat lui Rangers pe motiv de ofsaid.

UPDATE Minutul 45 Steven Gerrard este eliminat pentru proteste la adresa arbitrului. Rangers a solicitat un penalty în minutul 37 la Morelos, dar atacantul a văzut galben pentru simulare.

UPDATE Minutul 39 Șutul lui Arfield trece milimetric pe lângă poartă.

UPDATE Minutul 30 Ocazie pentru Helander din cornerul lui Barisic.

UPDATE Minutul 1 A început partida.

Echipa de start a lui Rangers:

McGregor - Patterson, Goldson, Helander, Barisic - Davis, Kamara, Arfield - Kent, Aribo, Morelos.

Rezerve: McLaughlin, Bassey, Simpson, Hagi, Defoe, Itten, Zungu, Wright, Stewart.

Dacă va intra, va fi meciul cu numărul 36 pentru mijlocașul român în acest sezon, în tricoul liderului din Scoția, pentru care a reușit să marcheze de șase ori și să ofere 11 pase decisive.

Înaintea meciului cu Livingston de miercuri, Rangers este lider detașat în Scoția, cu 82 de puncte acumulate în 30 de meciuri, un avans de 15 lungimi în fața rivalei Celtic, care are și un meci mai mult disputat.

După meciul cu Livingston, Rangers va întâlni St. Mirren ”acasă”, iar apoi se va deplasa în Cehia pentru duelul cu Slavia Praga, echipa lui Nicolae Stanciu, din optimile Europa League. Partida este programată pe 18 martie și poate fi urmărită în direct pe Digi Sport.

Ianis Hagi, despre secretele formei sale

”Când ești fericit, dai tot ce ai mai bun pe teren. Mă bucur de fotbal aici. Iubesc meciurile cu presiune. Este clar progresul nostru, toți jucătorii au veni cu o mentalitate de învingători, iar spiritul nostru de competitivitate ne-a făcut mai buni, ca grup.

Tot staff-ul face o treabă excelentă, toate detaliile, cât de mici, contează și ne ajută să performăm”, a declarat Ianis Hagi, la conferința de presă, scrie digisport.ro