14.2° Constanța Mie., 24 Apr. 2024
Anul XX Nr. 6709
14.2° Constanța Miercuri, 24 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6709

Marius Șumudică, meci dramatic cu formația lui Bogdan Stancu » Penalty ratat + două goluri anulate: „Allah a fost cu ei astăzi”

Replica API 25 ianuarie 2020 | 00:00 520

Gaziantep, formația lui Marius Șumudică, a pierdut meciul din deplasare cu Genclerbirligi, scor 1-0. Bogdan Stancu nu a evoluat la gazde, din cauza unei accidentări.

Deplasarea de la Genclerbirligi a fost una de coșmar pentru Șumudică. Gaziantep a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 56, prin Kayode, și a avut două goluri anulate după intervenția VAR, în minutele 57 și 87. Unicul gol al partidei a fost marcat de Stephane Sessegnon, fostul mijlocaș al lui PSG, Sunderland și West Brom, din penalty, în minutul 64 scrie gsp.ro .