16.2° ConstanÈ›a Joi, 28 Mar. 2024
Anul XX Nr. 6682
16.2° ConstanÈ›a Joi, 28 Martie 2024 Anul XX Nr. 6682

Meci perfect făcut de Begu. Irina a învins-o CATEGORIC pe Azarenka în turul II la Roma

Replica API 11 mai 2016 | 17:21 291

Irina Begu, locul 35 WTA, a învins-o categoric pe Victoria Azarenka, locul 6, în turul II al turneului de la Roma. Românca s-a impus caterogic în fața dublei câștigătoare de Grand Slam, scor 6-3, 6-2.

În primul set, Irina a jucat foarte solid, a fost constantă și a avut o evoluție perfectă. Românca a profitat de greșelile făcute de Azarenka și a făcut două break-uri, suficiente pentru a câștiga setul.

În setul doi, Begu a continuat să joace excelent. Românca a făcut două break-uri și nu a lăsat-o pe Azarenka sa își impună jocul. Bielorusa a fost forțată să facă multe greșeli, iar Begu a avut un joc solid.

Begu va juca în optimile de finală cu învingătoarea dintre Mariana Duque-Marino și Daria Kasatkina, potrivit gsp.ro.