10.3° Constanța Joi, 18 Apr. 2024
Anul XX Nr. 6703
10.3° Constanța Joi, 18 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6703

Mircea Lucescu, victorie fără emoții în Ucraina! Dinamo Kiev a profitat de pasul greșit făcut de Șahtior

Replica API 1 martie 2021 | 00:00 1207

Dinamo Kiev, echipa pregătită de Mircea Lucescu, a bifat o nouă victorie în campionatul Ucrainei, scor 4-1 împotriva celor de la Lviv.

Liderul din Ucraina a deschis scorul încă din primul minut, prin Besiedin. În minutul 36, Tsygankov a înscris și el, din penalty.

Lviv - Dinamo Kiev 1-4. Mircea Lucescu, lider în Ucraina

Dinamo Kiev a adus scorul la 3-0 după reușita lui Kedziora din minutul 52. Gazdele au redus din diferență în minutul 69, dar tot echipa lui Mircea Lucescu a avut ultimul cuvânt. Lednev a înscris în minutul 90 și a stabilit scorul final, Lviv - Dinamo Kiev 1-4.

Echipa pregătită de antrenorul român a profitat de pasul greșit făcut de rivala Șahtior, care a pierdut acasă cu Zorya, scor 1-0, astfel că Dinamo Kiev s-a distanțat la patru puncte în fruntea clasamentului din Ucraina, după 16 etape, scrie digisport.ro