17.4° Constanța Joi, 25 Apr. 2024
17.4° Constanța Joi, 25 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6710

Napoli - Genoa 1-1. Ionuț Radu, intervenţii de senzaţie!

Replica API 8 aprilie 2019 | 00:00 349

Juventus a ratat șansa de a devenit matematic campioană încă din această etapă. Napoli a obținut un punct în duelul cu echipa lui Ionuț Radu. Portarul român a avut câteva parade de zile mari.

Napoli a jucat cu un om în plus încă din minutul 25 al meciului cu Genoa. Sturaro a fost eliminat, pe baza reluărilor video, pentru un fault dur. Mertens l-a învins pe Ionuţ Radu cu un şut de la distanţă. Chiar şi în zece, Genoa a fost periculoasă. Gunter l-a pus la grea încercare pe Karnezis, iar în prelungirile primei reprize, Lazovic a egalat, din centrarea lui Pandev.

După pauză, Ionuţ Radu a închis perfect poarta celor de la Genoa. Căpitanul naţionalei de tineret a României a avut câteva intervenţii incredibile.

S-a terminat 1-1, rezultat care o duce pe Juventus şi mai aproape de un nou titlu în Serie A. Liderul este la 20 de puncte în faţa lui Napoli, cu şapte etape înainte de finalul sezonului. Dacă Napoli pierdea cu Genoa, Juventus era matematic campioană.

sursa: Digisport.ro