10.4° Constanța Mar., 23 Apr. 2024
Anul XX Nr. 6708
10.4° Constanța Marți, 23 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6708

Porto - Liverpool 1-4. "Cormoranii" au ajuns fără emoții în semifinalele Ligii Campionilor

Replica API 18 aprilie 2019 | 19:46 497

Liverpool a învins cu 4-1 la Porto și s-a calificat în semifinale, după 6-1 la "general".

Sadio Mane a deschis scorul pentru "cormorani", gol validat pe baza tehnologiei VAR. Mane a plecat de la limita ofsaidului și a reluat în poartă centrarea lui Mohamed Salah.

Mohamed Salah a dublat avantajul "cormoranilor" după ce nu i-a dat nici o șansă lui Iker Casillas, în minutul 65.

În minutul 69, Eder Militao a reluat perfect cu capul și a înscris primul gol al portughezilor din această "dublă".

Roberto Firmino a refăcut diferența de două goluri în favoarea "cormoranilor" în minutul 77, iar în minutul 84 Virgil van Dijk a înscris simplu, cu capul, după un corner.

sursa: Digisport.ro