Anul XX Nr. 6710
16.9° Constanța Joi, 25 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6710

Premier League: Chelsea Londra a pierdut primul meci cu West Ham United

Replica API 5 decembrie 2021 | 01:51 702

Liderul la zi din Premier League, Chelsea Londra, a pierdut primul meci după cinci etape consecutive în care nu a cunoscut înfrângerea, cedând cu 3-2, în deplasare, cu West Ham United, sâmbătă, în prologul etapei a 15-a a campionatului intern.

Pe Stadionul Olimpic din Londra, oaspeţii au deschis scorul prin Thiago Silva (28), gazdele au egalat în minutul 40 prin Manuel Lanzini, din penalty, pentru ca Mason Mount (44) să aducă pe Chelsea în avantaj la pauză, scrie stiripesurse.ro

În partea a doua a jocului, West Ham a făcut un joc foarte bun, concretizat prin golurile reuşite de Jarrod Bowen (55) şi Arthur Masuaku (87), potrivit Agerpres.ro.

Chelsea rămâne lider momentan, cu 33 de puncte, însă ar putea pierde poziţia în funcţie de ceea ce vor face principalele urmăritoare, Manchester City şi Liverpool în partidele de sâmbătă seara.

West Ham este pe locul 4, cu 27 de puncte.

Chelsea, Manchester City şi Liverpool sunt pe primele trei locuri, cu 33, 32, respectiv 31 puncte.