23.4° Constanța Vin., 29 Mar. 2024
23.4° Constanța Vineri, 29 Martie 2024 Anul XX Nr. 6683

PSG a spulberat Montpellier, fără Neymar și Cavani

Replica API 21 februarie 2019 | 00:00 343

PSG continuă să defileze în Ligue 1. Campioana Franței s-a impus categoric în fața celor de la Montpellier, cu scorul de 5-1.

Miercuri seară, PSG a demolat-o pe Montpellier, pe Parc des Princes. Gazdele au deschis scorul prin Kurzawa, în minutul 13. Mollet a egalat în minutul 31, dar gazdele au plecat cu avantaj la pauză, prin reușita lui Angel Di Maria, din prelungirile primei reprize.

În minutul 73, Nkunku a majorat diferența, iar Hilton și-a trimis balonul în propria poartă în minutul 78. Kylian Mbappe a stabilit scorul final în minutul 79, din assist-ul lui Kurzawa.

S-a încheiat 5-1, iar PSG se menține lider detașat în Ligue 1. Are un meci mai puțin și 15 puncte în fața lui Lille, ocupanta locului 2. Etapa viitoare, formația lui Tuchel joacă în fața celor de la Nimes.

PSG are 65 de puncte după 24 de etape. De partea cealaltă, Montpellier este pe locul 6, cu 38 de puncte.

sursa: Digisport.ro