13.4° Constanța Joi, 25 Apr. 2024
13.4° Constanța Joi, 25 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6710

PSG - Nimes: 3-0

Replica API 23 februarie 2019 | 00:00 769

Kylian Mbappe a reușit o dublă în victoria lui PSG, 3-0 cu Nimes, dar a încercat să-l imite și pe Maradona. Atacantul de doar 20 de ani a ajuns deja la 51 de goluri marcate în Ligue 1.

Kylian Mbappe a reușit o dublă, iar Paris Saint Germain și-a continuat parcursul perfect pe teren propriu în Ligue 1: 14 victorii în 14 meciuri.

Cu Di Maria și Cavani doar în tribună, PSG a deschis scorul prin tânărul Nkunku în finalul primei reprize. Putea fi 2-0 chiar înainte de pauză, dar Mbappe a uitat că la fotbal nu se marchează cu mâna.

Golgheterul Franței s-a revanșat în actul secund, când a înscris de două ori ca la antrenament și a ajuns la cota 22 în campionat. PSG - Nimes s-a terminat 3-0, iar trupa lui Thomas Tuchel s-a distanțat la 17 puncte față de ocupanta locului secund, Lille.

sursa: Digisport.ro