13.6° Constanța Joi, 18 Apr. 2024
Anul XX Nr. 6703
13.6° Constanța Joi, 18 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6703

Raul Rusescu a marcat o dublă în prelungirile meciului dintre Giresunspor și Adanaspor, din Turcia

Replica API 20 iunie 2020 | 00:00 1015

Raul Rusescu a avut o prestație impresionantă în meciul disputat de echipa sa, Giresunspor, împotriva celor de la Adanaspor, în etapa a 29-a din liga secundă din Turcia.

Atacantul român a marcat două goluri în prelungirile duelului câștigat de Giresunspor cu 3-1.

Formația lui Rusescu a revenit de la 0-1, oaspeţii deschizând scorul prin Yuksel, după o oră de joc. Kesim a egalat repede, după numai 5 minute, iar Rusescu a adus victoria gazdelor în ultimele secvențe ale partidei. Atacantul român a punctat prima oară în minutul 90+6, pentru ca în minutul 90+9 să stabilească scorul final.

Raul Rusescu, la al 11-lea gol în liga secundă din Turcia

Raul Rusescu a fost integralist în meciul din această seară și a ajuns la al 11-lea gol din actualul sezon. Giresunspor ocupă locul 8 în liga secundă din Turcia, la 2 puncte în spatele zonei care asigură calificarea în playoff-ul pentru promovare, scrie eurosport.ro.