16.9° Constanța Joi, 25 Apr. 2024
16.9° Constanța Joi, 25 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6710

România a bătut Austria, în deplasare, în Liga Națiunilor, cu 3-2

Replica API 7 septembrie 2020 | 00:00 1562

România a realizat unul dintre cele mai importante rezultate din ultimii ani, învingând Austria în deplasare, pe pe Wörthersee Stadion din Klagenfurt, etapa a doua a grupelor Ligii Naţiunilor. Tricolorii conduși de selecționerul Mirel Rădoi s-au impus cu 3-2, după ce au condus cu 1-0 și 3-1.

Tricolorii au marcat prin Denis Alibec, în minutul 3. Alibec a înscris cu un şut de la marginea careului.

Austriecii au egalat în minutul 17, prin Baumgartner.

Ciprian Deac a părăsit terenul în minutul 40, pe targă, accidentat. El a fost înlocuit cu Iancu.

Dragoș Grigore a marcat pentru 2-1 în minutul 51, iar golul meciului i-a aparținut lui Alexandru Maxim, în minutul 70. Austriecii au dat semne de revenire în minutul 80, prin Onisiwo, dar nu au avut putere să egaleze, scrie stiripesurse.ro.