Anul XX Nr. 6708
11.1° Constanța Marți, 23 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6708

Şahtior Doneţk- Eintracht Frankfurt: 2-2

Replica API 15 februarie 2019 | 00:00 319

Şahtior Doneţk i-a ţinut piept revelaţiei din Bundesliga, Eintracht Frankfurt. S-a terminat 2-2, într-un meci în care gazdele au jucat cu om în minus din minutul 11.

A fost spectacol în Ucraina, unde Şahtior şi Eintracht s-au anulat reciproc. Brazilienii gazdelor au fost în mare formă.

Marlos a deschis scorul din penalty în prima repriză, iar Taison a "închis" tabela, din pasa lui Junior Moraes.

Pentru oaspeţi au înscris Hinteregger, în prima parte a meciului, cu largul concurs al veteranului Pyatov.

"Decarul" germanilor, sârbul Filip Kostic, şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, în minutul 50.

Ucrainenii au jucat în inferioritate numerică aproape tot meciul. Stepanenko a văzut două "galbene" în 11 minute.

Pentru Eintracht urmează derby-ul revelaţiilor din Bundesliga, cu Borussia Monchengladbach.

sursa: Digisport.ro