10.4° Constanța Vineri, 19 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6704

Senzațional! Simona Halep a învins-o pe Serena Williams, scor 6-0, 6-2

Replica API 22 octombrie 2014 | 12:59 175

Serena Williams nu a mai pierdut un set la zero din mai 2013

Jucătoarea română de tenis Simona Halep a reușit o victorie de senzație, 6-0, 6-2 cu americanca Serena Williams, liderul mondial, miercuri, în al doilea său meci din cadrul Turneului Campioanelor, care are loc la Singapore.

Jucătoarea americană de tenis Serena Williams, locul 1 WTA, condusă după primul set de Simona Halep cu scorul de 6-0, nu a mai pierdut un set fără să câştige vreun ghem din mai 2013, de la turneul de la Madrid.

Constănţeanca Halep, locul 4 WTA, a evoluat, miercuri, de la ora 11.00, împotriva americancei Serena Williams, locul 1 WTA, în etapa a doua a Grupei Roşii de la Turneul Campioanelor, competiţie care se desfăşoară la Singapore.Sesiunea de miercuri a început la ora 08.30, cu partida de dublu dintre Alla Kudriavţeva/Anastasia Rodionova (Rusia/Australia) - Ekaterina Makarova/Elena Vesnina (Rusia), încheiată cu scorul 4-6, 6-2, 10-6.

UPDATE - 5-2 - Liderul mondial reduce din diferență. Simona Halep va servi pentru a câștiga meciul

- 5-1 - Românca își mai adjudecă un game după ce a salvat o minge de break a Serenei.

UPDATE - 4-1 - Halep face un nou break și se desprinde în setul 2.

- 3-1 - Game-urile dintre cele două sunt tot mai disputate. Americanca a avut o minge de break, anulată de Simona cu un ace, după care românca a reușit să își câștige serviciul.

UPDATE - 2-1 - Serena Williams reușește primul game, după opt consecutive ale Simonei Halep.

- 2-0 - Românca a câștigat cel mai disputat game al meciului de până acum, după ce a salvat două mingi de break ale Serenei, care la ultimul punct al game-ului a aplaudat-o pe sportiva noastră pentru lovitura câștigătoare reușită.

UPDATE - 1-0 - Simona continuă să adune punct cu punct și face break în debutul setului 2.

- 11:36 - A început setul 2. Americanca servește.

UPDATE - 6-0: Simona Halep își adjudecă primul set la zero! Românca a avut trei mingi de set, americanca a anulat două dintre ele, însă sportiva noastră a încheiat setul cu un ace.

UPDATE - 5-0: Serena continuă să comită greșeli neforțate și "duble" la serviciu, iar Halep mai face un break. Românca va servi pentru a câștiga primul set.

UPDATE - 4-0: Simona câștigă un game alb și, după doar 12 minute, conduce cu 4-0 în primul set.

UPDATE - 3-0: Halep mai face un break! Românca a câștigat două mingi superbe, iar la ultimul punct al game-ului a beneficiat de o dublă greșeală a adversarei.

UPDATE - 2-0: Românca își câștigă serviciul fără prea mari emoții.

UPDATE- 1-0: Simona Halep face break în primul game al meciului. Americanca a început meciul cu un as, însă a încheiat game-ul cu o dublă greșeală

UPDATE - 11:13 - A început meciul Simona Halep - Serena Williams. Americanca servește.

UPDATE - 11:05 - Serena Williams a câștigat tragerea la sorți și a ales să servească.

- 11:00 - Simona Halep intră în arenă în uralele publicului de la Singapore, urmată de liderul mondial, Serena Williams.