Anul XX Nr. 6709
11.9° Constanța Miercuri, 24 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6709

Simona Halep a părăsit turneul de la Sydney în semifinale

Replica API 15 ianuarie 2016 | 06:40 238

HALEP - KUZNETSOVA 6-7, 6-4, 3-6GAME, SET şi MECI pentru Svetlana Kuznetsova. Rusoaica a jucat solid şi a gestionat mai bine momentele cheie ale game-ului decisiv. Simona a avut o minge de break dar nu a reuşit să o fructifice şi aventura numărului doi mondial la Sydney se încheie aici

HALEP - KUZNETSOVA 6-7, 6-4, 3-5 Numărul doi mondial a reuşit să rămână în meci. Halep şi-a câştigat serviciul la 0 şi are nevoie de un break în game-ul următor pentru a nu părăsi turneul

HALEP - KUZNETSOVA 6-7, 6-4, 2-5Simona nu a reuşit să facă rebreak-ul şi rusoaica mai are nevoie acum de doar un singur game pentru a ajunge în finală, acolo unde este deja calificată Monica Puig

HALEP - KUZNETSOVA 6-7, 6-4, 2-4 Break pentru jucătoarea din Rusia. Svetlana Kuznetsova se distanţează la două game-uri şi pare favortiă la victorie

HALEP - KUZNETSOVA 6-7, 6-4, 2-3 Rusoaica îşi face serviciul la capătul unui game echilibrat

HALEP - KUZNETSOVA 6-7, 6-4, 2-2 Sportiva noastră s-a redresat excelent după cele 4 mingi de break ratate şi a reuşit să-şi ia serviciul fără prea mari probleme. Partida rămâne totuşi una foarte echilibrată, cu lovituri foarte bune din partea ambelor jucătoare. Vântul continuă totuşi să le dea bătăi de cap celor două sportive

HALEP - KUZNETSOVA 6-7, 6-4, 1-2 Simona a ratat o şansă uriaşă de a câştiga pe serviciul adversarei. Rusoaica a reuşit să salveze 4 mingi de break şi conduce din nou în decisiv

HALEP - KUZNETSOVA 6-7, 6-4, 1-1 Joc bun al Simonei Halep. Numărul doi mondial a restabilit egalitatea. Înainte de startul setului decisiv ambele sportive au purtat discuţii cu antrenorii. Cahil a încercat să o calmeze pe Simona Halep, care a părut că are o stare de nervozitate în cursul setului secund

HALEP - KUZNETSOVA 6-7, 6-4, 0-1 Svetlana Kuznetsova a servit în primul game al setului decisiv şi a trecut la conducere

HALEP - KUZNETSOVA 6-7, 6-4 SET HALEP. Meciul merge în setul decisiv. Halep a reuşit să-şi facă cu ceva emoţii serviciul. Game-ul a fost unul spectaculos, în această direcţie contribuind şi vântul destul de puternic

HALEP - KUZNETSOVA 6-7, 5-4 Din nou un game echilibrat între cele două jucătoare. Rusoaica a fost cea care a atacat însă în ultimele două puncte şi a redus din nou din diferenţă. Simona serveşte pentru set

HALEP - KUZNETSOVA 6-7, 5-3 Simona a reuşit câteva lovituri excelente şi primul său as din acest meci şi mai are nevoie de un singur game pentru a egala situaţia la seturi

Prima finalistă a turneului de la Sydney este Monica Puig. Aceasta a câştigat cu 6-0 primul set al disputei cu Belinda Bencic, după care elveţianca a abandonat. Ultimul act al turneului se va disputa azi, în jurul orei 10:30 şi va transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 2.

HALEP - KUZNETSOVA 6-7, 4-3 Cele două jucătoare merg din nou cap la cap. După un game foarte bun făcut de Simona pe propriul serviciu, rusoaica a avut o reacţie bună. Game-ul a fost întrerupt câteva zeci de secunde din cauza ploii

HALEP - KUZNETSOVA 6-7, 4-2 Lovituri bune pentru Simona într-un game în care rusoaica nu a dat niciodată impresia că i-ar putea pune probleme

HALEP - KUZNETSOVA 6-7,3-2 Meciul este în continuare foarte echilibrat. Rusoaica reuşeşte să-şi câştige şi ea prima dată serviciul pentru prima dată în setul secund.

HALEP - KUZNETSOVA 6-7, 3-1 Simona reuşeşte să câştige pe propriul serviciu şi se distanţează la două lungimi de rusoaică

HALEP - KUZNETSOVA 6-7, 2-1 BREAK SIMONA. Halep reuşeşte să câştige din nou pe serviciul rusoaicei şi trece în avantaj. Până acum, în acest set, nicio jucătoare nu şi-a făcut serviciul.

HALEP - KUZNETSOVA 6-7, 1-1 REBREAK pentru jucătoarea din Rusia. Cele două jucătoare au început în acelaşi mod şi primul set al partidei.

HALEP - KUZNETSOVA 6-7, 1-0 BREAK SIMONA, care începe excelent setul secund. Halep a câştigat la 0 pe serviciul rusoaicei.

HALEP - KUZNETSOVA 6-7 Rusoaica se impune în tiebreak cu 7-5 şi câştigă primul set. Simona a avut lovituri bune, dar a şi comis câteva erori.

HALEP - KUZNETSOVA 6-6 Partida s-a reluat in mai puţin de 5 minute. Simona nu reuşeşte să întoarcă scorul deşi a salvat două mingi. Meciul merge în tiebreak

HALEP - KUZNETSOVA 6-5, 0-40 Meciul se întrerupe din nou din cauza ploii în momentul în care rusoaica mai avea nevoie de o singură minge pentru a câştiga game-ul. Cele două jucătoare au rămas pe teren.

HALEP - KUZNETSOVA 6-5 Simona trece din nou în avantaj deşi rusoaica a avut o minge de break. Kuznetsova va servi şi va încerca să ducă setul în tiebreak

HALEP - KUZNETSOVA 5-5 Rusoaica îşi face greu serviciul. Simona a ratat o şansă bună de a închide primul set. A avut 3 mingi de break, dar nu a reuşit să fructifice niciuna.

UPDATE 04:25 Hapel - Kuznetsova 5-4. S-a reluat partida, rusoaica serveşte pentru a rămâne în meci

UPDATE 03:55 Partida va începe după ora 04:30. Cele două jucătoare vor intra pe teren abia după ce se va încheia duelul dintre Dolgopolov şi Dimitrov, meci ce se află în setul decisiv

UPDATE 03:00 A mai rămas o oră până la reluarea disputei Halep - Kuznetsova. Intră aici să vezi rezultatele tragerii la sorţi de la Australian Open.

UPDATE 13:46. Organizatorii au decis ca meciul dintre Simona Halep și Svetlana Kuznetsova să fie reluat vineri, 15 ianuarie, de la ora 04:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2. Partida va fi a treia a zilei de vineri, după Tomic - Gabashvili și Dolgopolov - Dimitrov.

Organizatorii au decis ca toate meciurile zilei să fie amânate pentru ziua de vineri din cauza ploii torențiale de la Sydney.

Semifinala de la Sydney, dintre Simona Halep și Svetlana Kuznetsova a început cu o întârziere de 4 ore și 40 de minute din cauza unei furtuni care s-a abătut asupra orașului australian.

Ploaia le-a jucat feste organizatorilor în continuare, astfel că partida dintre numărul 2 WTA și sportiva din Rusia a fost întreruptă la scorul de 5-4 pentru Halep în primul set. Kuznetsova urma la serviciu.

A fost al doilea moment în care întâlnirea a fost întreruptă din cauza ploii. A mai fost un moment, dar de scurtă durată, atunci când Svetlana era în avantaj (scor 3-4).