Anul XX Nr. 6705
10.5° Constanța Sâmbătă, 20 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6705

Simona Halep a ratat calificarea în semifinale, la Dubai, după un meci maraton

Replica API 21 februarie 2019 | 19:42 332

Simona Halep s-a oprit în sferturile de finală ale turneului WTA de la Dubai după un meci maraton. Belinca Bencic s-a impus în 3 seturi în fața Simonei Halep și a avansat în semifinale la capătul unei dispute care a durat două ore și 19 minute.

Simona Halep - Belinda Bencic 6-4, 4-6, 2-6! GAME, SET și MECI BELINDA BENCIC! Simona Halep s-a oprit în sferturile de finală ale turneului de la Dubai. Elvețianca a închis meciul după un ultim game extrem de disputat. Simona a salvat două mingi de meci, a avut chiar și 3 mingi de break, însă a ieșit învinsă de pe teren.

Sursa: digisport.ro