17.1° Constanța Joi, 25 Apr. 2024
17.1° Constanța Joi, 25 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6710

Simona Halep, victorie în primul său meci de la Indian Wells

Replica API 12 martie 2016 | 13:06 223

Simona Halep a câştigat meciul cu Vania King (202 WTA), din turul 2 de la Indian Wells, cu scorul de 6-1, 6-1, şi va juca, luni dimineaţă, contra Ekaterinei Makarova (32 WTA).

Meciul nu a avut istoric şi s-a încheiat în 56 de minute. Urmărită din tribune de Nadia Comăneci, câştigătoarea turneului în 2015 a avut singurele emoţii în chiar debutul meciului, atunci când americanca King a făcut rapid un rebreak şi a egalat la unu în primul set.

Victoria de sâmbătă dimineaţa (12 martie a.c.) este abia a treia înregistrată de Halep în 2016, în circuitul WTA, din 7 partide jucate.

Monica Niculescu (34 WTA) s-a calificat şi ea în turul trei, învingând-o pe Heather Watson (Marea Britanie, 53 WTA) cu scorul de 6-4, 2-6, 6-2, potrivit antena3.ro.