17.1° Constanța Joi, 25 Apr. 2024
17.1° Constanța Joi, 25 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6710

SPAL - JUVENTUS 2-1. Juventus pierde cu SPAL, după ce a luat două goluri în 25 de minute!

Replica API 13 aprilie 2019 | 16:31 349

Juventus, liderul din Serie A, a pierdut în deplasare cu SPAL, 1-2, în etapa a 32-a din Italia. Cu toate acestea, poate câștiga în acest weekend campionatul dacă Napoli nu o bate pe Chievo, duminică.

Juventus, cu o echipă formată din multe rezerve, precum Gozzi Iweru, Grigoris Kastanos sau Moise Kean, a ratat șansa de a fi campioană încă de azi și va trebui să aștepte rezultatul meciului Chievo - Napoli.

E prima dată în 62 de ani când Juve pierde cu SPAL, după 1-3, pe 10 februarie 1957. Echipa lui Allegri avea 23 de meciuri fără înfrângere în acest sezon, până la partida de la Ferrara, 17 victorii și 6 egaluri

Torinezii au început meciul bine și au condus cu 1-0 la pauză. În minutul 30, Moise Kean a deviat în poartă, de la 12 metri, șutul lui Joao Cancelo.

În repriza a doua, SPAL a revenit și a marcat de două ori. În minutul 49, fundașul Kevin Bonifazi a egalat cu o lovitură de cap de la 10 metri. În minutul 74, Sergio Floccari a stabilit scorul final, marcând cu un șut din mijlocul careului.

După 32 de meciuri, Juventus are 84 de puncte, cu 20 peste Napoli, care are un meci în minus. SPAL este pe 13, cu 35 de puncte.

Sursă: GSP.ro