13.4° ConstanÈ›a Joi, 25 Apr. 2024
13.4° ConstanÈ›a Joi, 25 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6710

SPECTACOL. Arsenal - Napoli 2-0. Villarreal - Valencia 1-3. Benfica - Frankfurt 4-2. Slavia Praga - Chelsea 0-1

Replica API 12 aprilie 2019 | 00:00 377

Spectacol total în prima manșă din sferturile de finală Europa League, cu 13 goluri în cele patru meciuri. Arsenal n-a avut nicio problemă cu Napoli, de care a trecut cu 2-0. Ramsey a deschis scorul, iar Koulibaly a deviat în propria poartă șutul lui Torreira.

Valencia a marcat 3 goluri în deplasarea de la Villarreal, deși scorul nu reflectă realitatea din teren. "Liliecii" au deschis scorul prin Guedes, care a împins în plasă mingea, după penalty-ul ratat de Paredes. Gazdele au egalat din penalty, prin Cazorla, însă "submarinul galben" a dat lovitura în prelungiri, prin Vass și Guedes, care a reușit dubla.

Chelsea s-a chinuit pe terenul cehilor de la Slavia Praga, care au rezistat 86 de minute. Golul izbăvitor a fost marcat de Marcos Alonso.

sursa: Digisport.ro