10.6° Constanța Vin., 29 Mar. 2024
10.6° Constanța Vineri, 29 Martie 2024 Anul XX Nr. 6683

Surpriză de proporții în Liga a II-a - Rapid învinsă de ACS Comuna Recea

Replica API 27 septembrie 2020 | 00:00 1108

FC Rapid a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-1), de echipa ACS Comuna Recea, în etapa a V-a a Ligii a II-a.

În minutul 18, portarul gazdelor, Alin Bota, a ratat un penalti. După un minut, oaspeţii au deschis scorul, prin Cătălin Hlistei. Marius Coman a egalat, în minutul 67, şi a mai înscris o dată, în minutul 80, din penalti.

Akhmatov (Recea) a fost eliminat în minutul 90+5.

La meci au asistat mai multe zeci de spectatori, inclusiv rapidişti, atât din tribună, cât şi din afara gardului stadionului, majoritatea fără măşti şi fără să respecte măsurile de distanţare.

În urma acestui rezultat, Rapid rămâne pe locul 3, cu zece puncte, după ASU Poli Timişoara, 11 puncte, şi FC U Craiova, tot zece puncte.

Comuna Recea a obţinut prima victorie în Liga a II-a şi a urcat de pe locul 20 pe 19, cu trei puncte, potrivit stiripesurse.ro.