14° Constanța Joi, 25 Apr. 2024
14° Constanța Joi, 25 Aprilie 2024 Anul XX Nr. 6710

TRAGEDIE ÎN ŞTEFAN CEL MARE! Fotbalistul Ekeng a căzut secerat la pământ, în timpul meciului şi A MURIT!

Replica API 7 mai 2016 | 00:22 361

Dinamo București și FC Viitorul Constanța au terminat la egalitate, 3-3 (1-2), vineri seara, pe stadionul din Șoseaua Ștefan cel Mare, într-un meci din etapa a zecea a fazei play-off a Ligii I de fotbal marcat de faptul că mijlocașul Patrick Ekeng și-a pierdut cunoștința și a fost transportat la spital.

Dinamo a jucat din minutul 70 în zece oameni, deoarece mijlocașul camerunez Patrick Ekeng s-a prăbușit pe gazon și și-a pierdut cunoștința, fără un contact cu un adversar în prealabil. După intervenția staff-ului medical al echipei Dinamo, s-a apelat la ambulanță, Ekeng primind îngrijiri pe gazon, iar apoi fiind transportat la spital. Ekeng fusese introdus pe gazon doar șapte minute mai devreme (63), în locul lui Erik Bicfalvi, aceasta fiind ultima schimbare a dinamoviștilor, notează agerpres.ro.

Potrivit Digi24, fotbalistul a fost transportat la spital, însă A MURIT!